Maca a její prospěšné účinky


Maca je rostlina, která může mí na naše tělo ty nejrůznější zdravotní přínosy. Jak můžete taková rostlina mít účinek na vaše zdraví? Maca roste zejména v horském pásmu Andy. Je to zelenina, která patří do brukvovitých druhů. Velmi často se využívá ve světových kuchyní, zejména v té peruánské. Z macy se tvoří velmi jemný prášek, který se poté přidává jako surovina do jídel a nápojů. Peruánci jsou dokonce zvyklí z ní pít čaj. Vědí totiž, jak moc je pro jejich tělo prospěšná. Případně lze maca užívat i v podobě tabletek, jako takové maca vitamíny.

Jakým způsobem tedy může maca pomoci vašemu zdraví?

Menopauza

Když ženy dojdou do období menopauzy, často se nejedná o nic příjemného. Menopauza bývá doprovázena nepříjemnými problémy, jako je únava, nadměrné pocení, návaly horka a podobně. Ohledně tohoto účinku stále probíhají studie, ale ukazuje se, že ženy, které pravidelně konzumovali macu, zažívali tyto problémy méně.

menopauza

Libido

Maca je známá i pro své účinky ohledně našeho libida. Tohle je podpořeno i mnoha studiemi. Maca dokáže zvýšit vaši chuť na sex a pozitivně působit na vaši erekci i bez toho, aby provedla změny ve vašich hormonech. Pokud vás tedy trápí snížená chuť k sexu, maca bude něco pro vás.

Stres

Jeden z jejich největších benefitů je, že úžasně působí na hladinu stresu v naše těle. Maca a další podobné rostliny mohou pomoci zvládání stresu. Působí přímo na náš mozek, vyvažují hormonální rovnováhu, a upravují především hormony, které reagují na stres. Pravidelná konzumace macy bude držet pod kontrolou váš kortizol, což je hormon stresu.

stres

Zvýšení energie

Lidé taky často konzumují macu pro její schopnost dodat nám energii. Čaj z macy vám může třeba efektivně suplovat ranní kávu, protože lidé, kteří ji pijí pravidelně udávají, že se po vypití cítí daleko více plní energie a nejsou tak brzy unavení.

Posted in:
Articles by
Published: