Pro vrchol plesové sezony


V zimě je brzy tma a ani počasí venkovním akcím zrovna nepřeje. Proto máme plesovou sezonu, která nám alespoň zčásti vynahradí chybějící události, které se konají během celého roku. Užít si nějaký ten ples si chodí tisíce lidí a většina z nich chodí na plesy v páru. I proto by všichni měli dbát na výběr oblečení. Většinou si žena vybere šaty a podle nich si partner v barvě šatů vybírá k obleku košili a případně kravatu. Každý pár by měl alespoň trochu ladit, protože to vypadá nejen dobře, ale také všichni na první pohled ví kdo k sobě patří.

plesové šaty

Najít vhodný společenský oděv je někdy pro ženy opravdová výzva, protože často ani neví co by na sebe chtěly obléknout. Mnohé ženy mají také problém s omezenějším výběrem vzhledem k jejich větší velikosti, a tak často hledají v běžné konfekci sukni a halenku. I to je přípustný oděv na společenské akce i na plesy, ale pokud chcete doopravdy zazářit a zaujmout okolí, potřebujete skutečně jedinečné a kvalitní šaty.

Náš salon nabízí krásné a netradiční společenské šaty v Praze. Najdete u nás nejen šaty na ples, ale i na svatbu. Obleče se u nás každá žena, která chce společenský oděv, který s největší pravděpodobností nepotká na jiné ženě. U nás máte zaručenou originalitu, protože máme druhý salon ve světovém městě módy – v Paříži. A právě odsud se do celého světa dostávají nejnovější módní trendy, a to i v plesové módě.

fialové šaty

V našem salonu najdete to nejlepší nejen pro plesy, ale i pro další události. Nabízíme mnoho střihů i provedení, a co se týče barev, i v tomto u nás máte na výběr. Šaty jsou k dispozici k prodeji i k vypůjčení a záleží jen na vás co vám bude vyhovovat. Mnohé modely jsou navíc předmětem výprodejů, takže pokud budete mít štěstí, rozhodně vám to pomůže ušetřit spoustu peněz. Když už chcete nové plesové šaty, k nám můžete jít na jistotu.

Designový prvek i do vašeho domu


Postavit dům není jednoduché, protože si musíte sehnat pozemek, na kterémsi může stavět, zajistit finance, a rozhodnout se jestli chcete stavět dům svépomocí a nebo si ho necháte postavit pomocí stavební firmy. Stavba svépomocí je pro mnoho lidí v dnešní době opravdu lákavá, protože vám pomůže ušetřit nemalé peníze. Bohužel ale není vhodná pro všechny. Pokud nemáte nikoho kdo by vám pomohl a nebo na tom nejste zdravotně dobře, stavba svépomocí nebude to pravé pro vás. Musíte také počítat s tím, že svépomocí si dům nepostavíte za půl roku, ale nejspíš minimálně za rok. A to je důvod, který nakonec část lidí rozhodnutých pro stavbu svépomocí donutí svoje rozhodnutí přehodnotit.

žena zábradlí

Mnoho lidí se obrací na stavební firmy, které nabízí stavbu domu na klíč. Vybrat spolehlivou firmu ale není jednoduché, protože jako seriózní firma se samozřejmě tváří každá, jen aby nalákala zákazníky. Jenže i v médiích už se objevila nemalá část případů, kdy firma vybrala zálohy a už se nikdy neobjevila. Podvedeným zákazníkům tak zbyly jen oči pro pláč a problémy s bankou. Abyste se tomu vyhnuli, je potřeba si firmu pořádně ověřit.

žena u zábradlí

Jestli jste si stavební firmu vybrali a už si vybíráte i projekt domu, myslete na to, že si musíte pořádně ověřit i to, co všechno je v ceně domu. Mnohdy jde jen o hrubou stavbu, kterou si musíte dodělat, a někdy v ceně například není topení nebo střecha.

Pokud jste si vybrali patrový dům, ověřte si zda je v ceně zábradlí a schody. Divili byste se, kolik položek v ceně domu vůbec být nemusí. Soud si také necháváte stavět dům, můžete si ke schodům vybrat třeba skleněné zábradlí, které se dá vyrobit v průhledné i pískované variantě se vzorem. Vypadá skvěle v kombinaci se dřevem nebo nerezem, a hodí se do každého interiéru. Tento nadčasový typ zábradlí vám rozhodně ostudu neudělá.

Maca a její prospěšné účinky


Maca je rostlina, která může mí na naše tělo ty nejrůznější zdravotní přínosy. Jak můžete taková rostlina mít účinek na vaše zdraví? Maca roste zejména v horském pásmu Andy. Je to zelenina, která patří do brukvovitých druhů. Velmi často se využívá ve světových kuchyní, zejména v té peruánské. Z macy se tvoří velmi jemný prášek, který se poté přidává jako surovina do jídel a nápojů. Peruánci jsou dokonce zvyklí z ní pít čaj. Vědí totiž, jak moc je pro jejich tělo prospěšná. Případně lze maca užívat i v podobě tabletek, jako takové maca vitamíny.

Jakým způsobem tedy může maca pomoci vašemu zdraví?

Menopauza

Když ženy dojdou do období menopauzy, často se nejedná o nic příjemného. Menopauza bývá doprovázena nepříjemnými problémy, jako je únava, nadměrné pocení, návaly horka a podobně. Ohledně tohoto účinku stále probíhají studie, ale ukazuje se, že ženy, které pravidelně konzumovali macu, zažívali tyto problémy méně.

menopauza

Libido

Maca je známá i pro své účinky ohledně našeho libida. Tohle je podpořeno i mnoha studiemi. Maca dokáže zvýšit vaši chuť na sex a pozitivně působit na vaši erekci i bez toho, aby provedla změny ve vašich hormonech. Pokud vás tedy trápí snížená chuť k sexu, maca bude něco pro vás.

Stres

Jeden z jejich největších benefitů je, že úžasně působí na hladinu stresu v naše těle. Maca a další podobné rostliny mohou pomoci zvládání stresu. Působí přímo na náš mozek, vyvažují hormonální rovnováhu, a upravují především hormony, které reagují na stres. Pravidelná konzumace macy bude držet pod kontrolou váš kortizol, což je hormon stresu.

stres

Zvýšení energie

Lidé taky často konzumují macu pro její schopnost dodat nám energii. Čaj z macy vám může třeba efektivně suplovat ranní kávu, protože lidé, kteří ji pijí pravidelně udávají, že se po vypití cítí daleko více plní energie a nejsou tak brzy unavení.

Bublinová fólie průvodcem vaší dovolené


Víte, že bublinová fólie byla původně zamýšlena jako tapeta na zeď? Když si představíte, že byste si ji vylepili v obýváku, byl by to kýč jako hrom, ale buďme rádi, že se tento „super kýč“ nepřestal vyrábět a dodnes slouží jako balicí a výplňový materiál. Je výhodné mít ji doma navinutou v roli, protože se může hodit pro balení věcí při stěhování, zabalení balíčku anebo jako pomocník při malování pokojů na zakrývání nábytku, oken a dveří. Existuje ale i důvod, kdy si fólii s bublinkami vzít s sebou na dovolenou.

bublinková fólie

Fólie v kempu – někteří lidé tráví svou dovolenou v autokempech. Buď pod stanem, anebo v pronajaté chatce či v mobilním domě. Fólie se tu skvěle uplatní při některých příležitostech. Za prvé ji můžete podložit pod stan a změkčit tím nášlapnou vrstvu. Postupně budou sice bublinky praskat, ale po určitou dobu tu zůstanou a i po popraskání splní polyetylen svou funkci, protože sníží tření mezi stanovou podlážkou a holou zemí, například v případě kořenů, kamenů a tvrdé zeminy.

fólie, nůžky a lepicí páska

Za druhé je fólie skvělým společníkem před stanem, kam můžete odložit obuv a některé předměty, jako jsou stoličky na sezení, čisticí a hygienické potřeby atp. Na fólii před stanem se můžete i posadit, protože má výborné termoizolační vlastnosti. https://www.zive.cz/poradna/jak-spustit-vlastnosti-systemu/sc-20-cq-136024/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1

Za třetí si fólii můžete odnést k ohništi a posadit se tu na ní u večerního táboráku. Nepropálíte si tu vaše polštářky a další oblečení a jestliže jiskry poškodí fólii, není to žádná významná finanční újma.

Za čtvrté – nákupy – na dovolených se často nakupuje v místních obchůdcích se smíšeným zbožím. Vezmete si s sebou tašku a nakoupíte potraviny a nápoje ve skleněných lahvích, ale pokud na nákup jedete na kole, mohou se vám lahve i jiné zboží rozbít nebo pomačkat. Vezměte si s sebou kus fólie a zabalte do ní před odjezdem z obchodu křehké předměty a budete mít jistotu, že se cestou nic nerozbije, a to můžete klidně ujíždět na kole velkou rychlostí přes kořeny a kameny na polní cestě.

Využijte reklamní potisk triček pro dobrou věc


Když se rozhlédnete po Internetu s cílem objevit tu nějaké vtipné tričko s potiskem, co byste darovali své přítelkyni nebo příteli, zůstanete udiveně zírat na tu lidskou omezenost. Humor je sice kořením života, ale měl by mít jistou důstojnost, inteligentní myšlenku a pozitivně laděný ráz. To, co se však prezentuje u mnoha firem, je spíše zoufalý pokus o cosi trapného, a co s opravdovým humorem mistrů komiků dvacátého století, kam patřil například Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Jiří Sovák, Stella Zázvorková, Josef Abrhám, Libuška Šafránková nebo Oldřich Nový, nemá nic společného.

dívka v tričku

Objevíte tu zejména náměty rádoby sexuální, alkoholické s převahou pivního moku, drahých nedostupných aut či různé formy submisivity a snižování vlastní autority. Což takhle si to nenechat líbit a prezentovat na veřejnosti konečně něco moudrého, inteligentního a věcného, i když v humorném pojetí? Výhodou reklamního potisku triček je možnost nechat natisknout skutečně cokoli. Jakoukoli myšlenku, jakýkoli nápad. Nemusí to být jen fotografie či malba, klidně vyrukujte na veřejnost s textovým sdělením. Můžete to provést třeba tak, že pořídíte vašim přátelům před odjezdem na společnou dovolenou trička a každému z nich necháte natisknout známé či méně známé citáty hereckých osobností.

tričko s potiskem

Můžeme si pak všichni díky vám připomenout hvězdnou slávu a hlavně životní moudrost tvůrců filmů a filmových seriálů, jako byla například Arabela, Svatební cesta do Jiljí, Marečku podejte mi pero, Kulový blesk, Jáchyme hoď ho do stroje a mnoho dalších úžasných titulů. Nenechme se vtrhnout do hlouposti a naivity, kam směřuje zejména přehnaná konzumace alkoholu či nezřízené využívání nebo spíše zneužívání moderních technologií, které mohou při lidské nevědomosti a pýše lidstvo na této planetě spíše zotročit, než být nápomocné.

Vhodný nábytek


Jen málokdo má natolik rád stísněné prostory, že vyloženě odmítá žít ve větších obydlích. Naopak, většinová společnost potřebuje ke svému životu dostatečný prostor, ovšem toho se často nedostává. Větší byty, potažmo rodinné domky, jsou totiž docela drahé a koupit si něco takového tudíž není úplně pro každého. Existují samozřejmě možnosti typu hypotéka, nicméně t se dnes absolutně nevyplatí, možná v budoucnu. Prozatím musí mnoho lidí žít jen na pár metrech čtverečních, a to dokonce i s docela rozvětvenými rodinami. I tak je naštěstí možné bydlet, a to relativně pohodlně. Chce to jen vědět, jak si malý prostor přizpůsobit svým potřebám. Hodně s tím dokáže zamávat generální úklid, ovšem jsou zde i jiné, daleko efektivnější způsoby.

Kuchyně

Mezi ty skutečně nejfunkčnější patří výměna nábytku za nový. Na první pohled to zní jen jako vyhozené peníze, avšak hodně zde záleží na typu nábytku. Kupříkladu vestavěné skříně dokáží fungovat velice dobře i v malých bytech, což jejich majitelé dokáží náležitě ocenit.

Ve stěnách

Výhodou vestavěných skříní oproti konkurenci je fakt, že příliš nezavázejí. Jsou totiž z velké míry situovány do stěn. Tam sice také zabírají místo, avšak místo, které nikdo jinak nedokáže zužitkovat. Pokud je nábytek ve stěnách, nezabírá obytný prostor, a to je samozřejmě velké plus. Z takovéhoto nábytku v ideálním případě jdou vidět pouze dveře. Ty mohou být klasické, nicméně stále častěji se prosazují daleko praktičtější posuvné dveře. Ty jsou vhodné hlavně do úzkých prostor typu předsíň nebo koupelna, kde se každý centimetr místa počítá.

Ložnicová skříň

Správný materiál

Stejně jako jiné druhy nábytku, tak i vestavěné skříně se vyrábějí z mnoha druhů materiálů. Rozhodně není moudré podléhat dojmu, že uvnitř stěn jsou nezničitelné. Stejně jako všechno, tak i tyto skříně podléhají časem zkáze. Proto je rozumné k jejich výrobě použít skutečně kvalitní suroviny, díky kterým se tento druh investice teprve pořádně zhodnotí.

Proč jsou solární panely tak oblíbené?


Co jsou to solární panely?

Jako první by nebylo na škodu vám přiblížit, co jsou to vlastně solární panely, protože samozřejmě byť je to v dnešní době velmi rozšířená záležitost, stále tu jsou lidé, kteří netuší, o co se jedná a nemají ani ponětí, k čemu solární panely slouží. Od toho jsme tu dnes my, abychom vám to vysvětlili a objasnili, proč jsou v dnešní době tak oblíbené. Solární panely jsou panely, které pohlcují solární energii, tedy sluneční, a dokáží ji přetransformovat tak, abyste ji vy následně mohli využít. Solární panely se nachází mnohokrát ve velkém provedení třeba kolem cest na polích, kde se z nich následně vyrábí energii, kterou pak všichni používáme. Takové solární panely se ale dají umístit na střechu domu a o takových se dnes budeme bavit, protože ty jsou pro nás důležité.

solární panely na domě

Oblíbenost solárních panelů

Jistě jste si takových solárních panelů, jako vidíte výše na obrázku mohli někdy všimnout. Lidé je mají často na střechách, a právě tam na ně svítí co nejvíce sluníčko, což je důležité. Právě ze slunce se energie pomocí solárních panelů získává. Dělá se to ve velkých společnostech, od kterých si pak energii kupujete, ale proč to nedělat doma? Vyjde to levněji a pak ušetříte hodně peněz. Přes nějakou distribuci je to vždy dražší, proto si lidé solární panely pořizují domů. Není to ovšem jen o tom černém panelu, který se umístí na střechu domu, ale s ním se musí zařídit plno dalších věcí, je potřeba hlavně nějaké baterie Pylontech, která se o celý proces postará a bude sloužit jako takové centrum vaší solární elektrárny.

velké solární panely

Pokud jste někdy přemýšleli, jak výhodně a nejlépe investovat, toto je vaše řešení. Solární panely vám ušetří mnoho peněz a vy je tak můžete buď můžete šetřit a pak za ně zase investovat, nebo je můžete využít na něco jiného, zajet si na dovolenou a podobně. Takhle se v dnešní době totiž šetří a vy nesmíte zapomenout na to, jak je to vlastně jednoduché.

Proč si pořídit solární panel na střechu


Propočítejte si návratnost – jedna z prvních věcí, co zajímá z tohoto oboru takřka každého rozumného jedince, je návratnost investice do solárního panelu na střechu. Propočet je vždy základ úspěchu a riskovat v tomto směru podobně, jako při sázce v loterii, se nemusí vyplatit. Přece jen nesázíte dvě stovky na fotbalový zápas, ale ve hře jsou desítky tisíc korun. Propočet návratnosti vložených investic je klíčový nejen u fotovoltaiky, ale vlastně u všeho, co v životě podnikáte, ať už se zabýváte prodejem zdravé výživy, pěstováním zeleniny, nebo máte-li stavební firmu.

solární panely

Nebuďte závislí na trhu s energiemi – všimli jste si, jak doslova zacloumala válka na Ukrajině a další události s vzestupem cen energií na trhu? Energie je přitom jen jedna, tedy respektive bavíme-li se o zemním plynu a elektřině jako takové, ale velmi záleží na tom, kdo ji vyrobí, za jakých podmínek, anebo kdo a odkud vyčerpá toto bohatství z hlubin země. Máte-li možnost využít energii sluneční, udělejte to, protože dosud žádného hlupáka naštěstí nenapadlo napařit lidem daň za to, že na nás dopadají sluneční paprsky. Prozatím je stále slunce nad hlavou benefit, který je dostupný zadarmo každému, a nikdo vás nebude omezovat v tom, jak dlouho se sluníte, abyste nasbírali pokožkou vitamín D, a stejně tak kolik „odeberete“ sluneční energie pro výrobu elektřiny či ohřev vody.

konstrukce fotovoltaiky

Fotovoltaika kdekoli – domníváte se, že panely se hodí jen na určité typy staveb? A že pokud máte třeba nízký bungalov nebo rekreační chatu, že tam zařízení nebude mít potřebný výkon? Jediné, na čem opravdu záleží, je přístup slunce po většinu dne, nejlépe z jižní strany, a je úplně jedno, zda bude panel položený na zemi, nebo třeba na střeše garáže, na dřevostavbě, anebo na plechové kůlně (pochopitelně která se nerozpadá, ale jde o pevnou a spolehlivou stavbu).

Sluneční brýle


Předpokládám, že je opravdu hodně lidí, kteří řídí automobil, a to úplně za každého počasí. Proto se vám v některých velice slunečních dnech budou hodit také polarizační brýle pro řidiče, které jsou také do tmy. Myslím si, že polarizační brýle pro řidiče do tmy se budou hodit opravdu kdykoliv, hlavně pro ty řidiče, kteří řídí opravdu v jakoukoliv denní dobu. A myslím si, že hlavně ti řidiči, kteří třeba pracují na směny, tak také budou potřebovat různé sluneční brýle, jak na den, tak také na noc. Opravdu není potom nic více nepříjemnějšího, než když potom řídíte a potom vás oslňuje světlo. A nebo ve tmě špatně vidíte. Opravdu si dávejte pozor na to, jak vidíte v autě ve tmě.

Brýle do auta.

Může se stát nehoda, která nemusí vždy dopadnout dobře. Proto já sama za sebe doporučuji mít vždy u sebe polarizační brýle pro řidiče do tmy. Jenomže co když si potom zapomenete nějaké kvalitní sluneční brýle doma? Proto jsem si řekla, že když už si budu objednávat nějaké kvalitní polarizační brýle pro řidiče do tmy, že bych si mohla objednat vlastně přímo dvoje. Protože navíc jsem na této webové stránce luxbryle.cz našla opravdu kvalitní polarizační brýle pro řidiče do tmy, které nejsou ani moc drahé. Tak jsem si řekla uvědomila, proč bych nemohla mít dvoje, jedny vlastně mohu nosit v kabelce pro případ nouze a druhé polarizační brýle pro řidiče do tmy bych mohla vlastně mít jenom v autě.

Tmavé brýle.

A vůbec by se mi nikdy neztratily. Navíc jsem si řekla, proč bych měla také klasické brýle nosit do auta, když bych tam mohla mít ty jiné brýle, který jsou polarizační. Jedna moje kamarádka právě neměla vůbec žádné polarizační brýle a musím uznat, že mi potom s pláčem řekla, že nabourala do stromu. Naštěstí to nebylo nic vážného, ale musím uznat, že od té doby, co měla kamarádka nemilou nehodu, tak si vážně dávám záležet na tom, abych vždycky v autě měla polarizační brýle, které mi pomůžou, abych viděla ve tmě lépe.

Blahodárný nápoj


O zeleném čaji je všeobecně známo, že má pozitivní účinky na naše zdraví. Je to účinný antioxidant, jeho pití podporuje správné trávení. Obsahuje kofein, proto jej někteří lidé pijí místo kávy. Kofein stimuluje nervový systém a zároveň také prokrvuje naše vnitřní orgány. Někteří tvrdí, že pití zeleného čaje působí jako prevence proti alzheimerově chorobě, skleróze nebo dokonce i rakovině. Toto tvrzení však doposud nebylo vědecky podloženo. Stejně tak jako tvrzení, že zelený čaj pomáhá hubnutí. Při užívání v přehnané míře, může mít naopak i negativní účinky v podobě nespavosti či nevolnosti.

Zelený čaj získáváme z lístků čajovníku čínského. Nejvíce se pěstuje v Číně a Japonsku. V závislosti na tom, v jaké nadmořské výšce roste, jaká je četnost srážek a mnoho dalších vlivů, získáváme různé druhy zeleného čaje. Lístky se pak suší či praží.

čajové plantáže

Příprava zeleného čaje má svá specifika a je nutné je dodržovat, abyste si mohli vychutnat šálek opojného moku. V opačném případě budete mít hořkou pachuť a leda si jej zprotivíte. Při přípravě je důležitá teplota vody a také délka louhování. Zelený čaj by se měl zalévat vodou o teplotě 60 – 80 stupňů celsia. Příliš horká voda Vám zajistí již zmiňovanou hořkou chuť. Naopak příliš studená voda, zase nedokáže čaj dostatečně vylouhovat a jeho chuť bude slabá a mdlá. Doba louhování bývá uvedena na konkrétním čaji a doporučuje se jí řídit. V opačném případě budete mít čaj s příznaky uvedenými výše. Vypadá to jako alchymie, ale je to snadné.

příprava čaje

Druhů, které si zvolit je hned několik. Můžete zkusit aromatizované zelené čaje, ochucené, zelené čaje na hubnutí či bez kofeinu. Vybere si určitě každý. Nejlépe je využívat sypané čaje a vyvarovat se čajům z pytlíku, které nejsou kvalitní a obsahují mikroplasty, které si zbytečně do svého čaje vylouhováním přes čajový pytlík dostáváte.