Designový prvek i do vašeho domu


Postavit dům není jednoduché, protože si musíte sehnat pozemek, na kterémsi může stavět, zajistit finance, a rozhodnout se jestli chcete stavět dům svépomocí a nebo si ho necháte postavit pomocí stavební firmy. Stavba svépomocí je pro mnoho lidí v dnešní době opravdu lákavá, protože vám pomůže ušetřit nemalé peníze. Bohužel ale není vhodná pro všechny. Pokud nemáte nikoho kdo by vám pomohl a nebo na tom nejste zdravotně dobře, stavba svépomocí nebude to pravé pro vás. Musíte také počítat s tím, že svépomocí si dům nepostavíte za půl roku, ale nejspíš minimálně za rok. A to je důvod, který nakonec část lidí rozhodnutých pro stavbu svépomocí donutí svoje rozhodnutí přehodnotit.

žena zábradlí

Mnoho lidí se obrací na stavební firmy, které nabízí stavbu domu na klíč. Vybrat spolehlivou firmu ale není jednoduché, protože jako seriózní firma se samozřejmě tváří každá, jen aby nalákala zákazníky. Jenže i v médiích už se objevila nemalá část případů, kdy firma vybrala zálohy a už se nikdy neobjevila. Podvedeným zákazníkům tak zbyly jen oči pro pláč a problémy s bankou. Abyste se tomu vyhnuli, je potřeba si firmu pořádně ověřit.

žena u zábradlí

Jestli jste si stavební firmu vybrali a už si vybíráte i projekt domu, myslete na to, že si musíte pořádně ověřit i to, co všechno je v ceně domu. Mnohdy jde jen o hrubou stavbu, kterou si musíte dodělat, a někdy v ceně například není topení nebo střecha.

Pokud jste si vybrali patrový dům, ověřte si zda je v ceně zábradlí a schody. Divili byste se, kolik položek v ceně domu vůbec být nemusí. Soud si také necháváte stavět dům, můžete si ke schodům vybrat třeba skleněné zábradlí, které se dá vyrobit v průhledné i pískované variantě se vzorem. Vypadá skvěle v kombinaci se dřevem nebo nerezem, a hodí se do každého interiéru. Tento nadčasový typ zábradlí vám rozhodně ostudu neudělá.

Posted in:
Articles by
Published: