Zajímají vás náhrady za vložky a tampony?

Každá žena mí jinou menstruaci. Některé ženy ji mají týden, jiné tři dny, část žen má velmi silnou menstruaci a některé ani neví že ji mají. Je to velmi individuální stejně jako výběr menstruačních pomůcek. Nejrozšířenější jsou vložky a tampony. Když se rozhlédnete okolo sebe a otevřete dámský časopis, najdete v něm nejspíše reklamu na vložky a tampony, případně i se vzorkem. I proto je ženy používají nejčastěji, protože mají dobrý marketing. To se ale poslední dobou mění a můžete tak najít reklamy i na ekologické náhrady, a tou jsou

  • houbička
  • kalíšek
  • kalhotky

šedé kalhotky

Všechny tyto alternativy k jednorázovým menstruačním pomůckám jsou dostupné převážně na internetu, ale už si našly i svou cestu do drogerií. Velmi oblíbené jsou kalíšky, které jsou vyrobené z lékařského silikonu. Díky tomu bakterie nemají šanci a kalíšek je velmi hygienický. Snadno se zavádí i vytahuje, ale některé ženy od něj odrazuje to, že se musí vymýt před dalším zavedením a jednou za měsíc je dobré jej vyvařit pro dokonalou hygienu.

Houbičky se příliš nepoužívají, protože se s nimi nemanipuluje příliš dobře. Oproti tomu kalhotky jsou čím dál více oblíbenější.

Kalhotky se nosí místo běžného prádla. Jsou vyrobeny z několika vrstev velmi savé látky, takže díky tomu vsáknou obdobné množství tekutiny jako vložka či tampon. Je dobré používat menstruační pomůcky podle intenzity krvácení, protože díky tomu ušetříte spoustu peněz. I kalhotky jsou k dostání v různých druzích podle síly krvácení.

žena v kalhotkách

Napadá vás otázka – menstruační kalhotky – jak to funguje? Je to jednoduché, kalhotky nasávají všechnu krev i zápach. Měly by vydržet zhruba stejně dlouho jako jednorázové pomůcky. Pokud je budete měnit dostatečně často, riziko protečení je téměř nulové. Díky tomu si je oblíbily i ženy na sport a na spaní. http://www.lhzdravespani.cz/ Poté je jednoduše namočíte do vody a dáte vyprat.

Posted in:
Articles by
Published: