Výhody a nevýhody žití v domě

Žití v domě je samozřejmě ve výsledku mnohem lepší než žití v bytě, ale má to samozřejmě i své nevýhody. Lidé se velmi často rozhodnou se přestěhovat z bytu do domu a mnohdy neví, jaké nástrahy a problémy je kvůli tomu mohou čekat, a tak to bývá dost často uspěchané rozhodnutí, které se pak už nedá jen tak lehce vrátit zpět. S tím musí ale všichni počítat, že zrovna tohle je věc, která je dost vážná na to, aby se to dalo vrátit zpět. Navíc když už dům začnete stavět, tak ho asi jen tak neprodáte, když ani není hotový. Takže je třeba si to opravdu důkladně rozmyslet, jestli je dobrý nápad si začít stavět dům nebo ne. Někdy vás totiž i napadne, že to zas tak dobrý nápad není, obzvlášť v dnešní době. A tím se dostáváme k prvnímu problému a první nevýhodě, a to jsou finance.

interiér

Jak je už všem jasné, pokud se rozhodnete stavět dům, musíte počítat s tím, že vás to bude stát pěkný balík peněz. V dnešní době navíc není tak lehké si najít banku, která by vám půjčila peníze, když ani nic moc nemáte našetřeno. Teď, aby se banky pojistily, že máte z čeho platit, kontrolují, že máte něco našetřeno. Pokud ne, automaticky hypotéku nedostanete. Je to hold v dnešní době těžké, ale dá se to samozřejmě zvládnout, jen to není ze dne na den a hypotéku dostanete až třeba po několika letech.

dům

Další nevýhoda je to, že pokud ji dostanete, budete ji splácet až skoro do konce svého života a prakticky si nikdy neužijete ten pocit, že je ten dům váš a že máte klid. Budete jen každý měsíc splácet hypotéku a nebudete si ničeho užívat. Mnohem lepší je platit nájem, tím pádem vám i nějaké peníze zůstanou navíc a vy je můžete využít na různé věci, například nové auto. Jinak je ale dům samozřejmě dobrá volba, pokud máte finance a nebojíte se splácet do konce života. Jsou ale i zděné domy na klíč, o které se vám kompletně postarají firmy a předají vám je už kompletně postavené, kdy vy nemusíte hnout ani prstem. To je také velmi výhodné, takže se toho nebojte využít.

Posted in:
Articles by
Published: