Ach to únavné letní stěhování

Musíte se vystěhovat z pronajatého bytu a termín stěhování si nemůžete vybírat? Vychází to zrovna na léto, a vy nemáte zatím tušení, zda se neobjeví tropická vedra? Jak se na stěhování důkladně připravit, aby to nebyla vaše noční můra?

Zajistěte si stěhováky co nejdříve – žádat stěhovací firmu, aby se vám věnovala v pátek příštího týdne, když dnes je sobota, je pozdě. Nespoléhejte na termíny na poslední chvíli a sjednejte si stěhovací služby alespoň v třítýdenním předstihu. Někdy se může hodit osobní schůzka u vás doma, například pokud máte něco méně obvyklého k přestěhování, jako jsou vzrostlé pokojové rostliny, velká akvária, skříňové trezory, dlouhé koberce, velké křišťálové lustry nebo klavíry.

krabice na stěhování

Věnujte velkou pozornost potravinám – že vám ukrojí dost vaší energie balení věcí do krabic, je jasné, ale nezapomeňte také na to, že v létě se rychleji kazí všechny potraviny. Na poslední dny před stěhováním mějte nachystaná pouze lehce stravitelná jídla, nejlépe bezmasá, žádnou majonézu ani vejce či mléčné výrobky, abyste zvládli odmrazit, vysušit a sbalit chladničku a mrazák.

stěhování bytů

Tekutiny – dostatek tekutin je základ a teď se možná zaradují pivaři, kteří již mají nakoupeno do zásoby několik bas piva nebo dokonce soudek s pípou. Toto ale není nejlepší nápad, alkohol je při stěhování spíše na obtíž, ukrajuje vám energii a ubírá na síle. Dejte raději přednost pomerančovému džusovému koncentrátu (100%), ředěnému s vodou, v kombinaci s minerálkou s hořčíkem, jako je Magnesia. Vitamín C, hořčík a křemík jsou prvky, které vám pomohou při stěhování bytů Extra services setrvat v dobré kondici.

Zkuste to v noci – noční stěhování vychází mnohdy lépe, než akce ve dne, a to platí hlavně pro léto. Využijte toho, že v noci je mnohem chladněji, a že se vám tehdy bude snáze fyzicky pracovat. I když za vás veškerou obtížnou práci může odvést stěhovací firma, přece jen na vás může zbýt úklid a přenášení některých drobností, které povezete vlastním autem.

Posted in:
Articles by
Published: