Bublinková fólie netradičně

S bublinkovou fólií přišli její tvůrci v šedesátých letech minulého století a jejich záměrem bylo vytvořit neobvyklou tapetovou výzdobu v interiéru. To se ovšem nestalo (jen si vybavte, že byste si ji vylepili na stěny v obýváku, vypadalo by to u vás jako v nějakém skladu). Zdálo se, že tento výrobek upadne v zapomnění, ale někdo přišel na to, že bublinky perfektně izolují od hluku a mrazu, tlumí nárazy, a snadno se do nich balí různé předměty, a tak se z bublinkové fólie doslova vyklubal společník k pohledání pro logistické účely.

bublinková fólie s lepicí páskou a nůžkami

V současné době je to snad ten nejvytíženější balicí materiál na celém světě a my vám přinášíme ještě jeden tip, jak ji smysluplně využít, aniž byste si ji lepili na zeď. Vlastně byste si ji tam vylepit mohli, ale začněme po pořádku…

bublinková fólie

Fólie přimalování interiéru – rozhodli jste se, že vymalujete byt svépomocí? Žádný problém – stačí pečlivě změřit veškeré plochy a nakoupit barvu, pořídit kvalitní váleček a můžete začít. Může se vám ovšem stát, že při zkušebním nátěru se bude stará barva lepit na váleček a bude nutné ji nejprve strhnout, a právě v tuto chvíli se vám může hodit fólie s bublinkami. Zakryjete s ní okna, dveře, svítidla a další předměty, co zůstaly v místnosti, a můžete ji využít i pro zakrytí některé stěny, pokud chcete malovat právě zde odlišnou barvou.

Jestliže budete odstraňovat starou barvu, fólii položte i na podlahu, je dostatečně pevná, aby zachytila mokré zbytky malby, a navíc se nerozmáčí, jako noviny a časopisy. Po skončení škrábání staré malby fólii jednoduše necháte vyschnout, malbu z ni setřesete a poté srolujete a vyhodíte do kontejneru s tříděným plastovým odpadem, anebo ji uschováte na pozdější podobné práce.

Bublinková fólie vám usnadní spoustu starostí, a přitom ji pořídíte doslova za pár korun, třeba navinutou v metr dlouhé roli.

Posted in:
Articles by
Published: