Suchý zip je perfektní vychytávka již desítky let


Zapínání na suchý zip má své výhody vůči tkaničkám. Například u obuvi. A nejen tam.

Tkaničky nebo suchý zip

Obuv se zapínáním na suchý zip znají lidé již mnoho desítek let. Mohli jste si ji pořídit již za socialismu a už tehdy bylo zřejmé, že suchý zip může zcela zastoupit šněrovací tkaničky. Suché zipy se ovšem začaly objevovat i na některých částech oděvů a s jednou z nich bychom vás chtěli nyní seznámit, protože, dle našeho názoru, přispěje k většímu pohodlí.

dětská obuv na suchý zip

Tkaničky v pase – pravděpodobně vlastníte nebo jste někdy v minulosti oblékali tepláky či sportovní kalhoty s tkaničkou v pase. Mívají v pase gumu a tkanička pouze dotahuje na přesný rozměr to, co guma neobsáhne. A v tom bývá problém, protože tkanička je tenká, a v pase vás stáhne buď málo, že vám kalhoty při dynamičtějším pohybu padají, anebo naopak moc, kdy vás úzký provázek škrtí. Jak to vyřešit, aby k tomu nedocházelo, a přesto jste se cítili dostatečně komfortně? Docela jednoduše, vyzkoušejte suchý zip.

princip suchého zipu - bodlák

Suchý zip zakoupíte v širším provedení a všijete jej do pasu namísto tkaničky. Dostatečně široký popruh vás nebude škrtit a bude perfektně držet. Výhodné je to i v tom, že pokud potřebujete povolit tkaničku, musíte jí rozvázat, a někdy se tkaničky zamotají a zauzlují a to bývá docela otravné. Se suchým zipem se vám taková příhoda nestane, ten stačí jen povolit a ihned znovu přilepit a máte hotovo.

Plavky, šortky do vody – výhodou suchého zipu je odolnost vůči vodě, perfektně vám zapne jakoukoli část oděvu i pod vodou, což je skvělá volba např. u plavek nebo krátkých či tříčtvrtečních kalhot do vody. Tkaničky se pod vodou mohou nasáknout tekutinou a začnou se zadrhávat, takže je tu třeba vůbec nerozvážete, což vám znepříjemní pobyt ve vodě a namísto užívání si přirozené radosti z vodního prostředí budete řešit, jak povolit nebo utáhnout ten zpropadený provázek.

Posted in:
Articles by
Published: