Stěhování v Praze nechte na jaro


Ve filmu Kulový blesk se jeho aktéři stěhovali na konci září, tedy na přelomu konce léta a počátku podzimu. Toto období je pro stěhování velmi výhodné z několika důvodů, a totéž platí i pro stěhování na jaře. Proč si vybrat raději jaro, než podzim, a proč nad stěhováním v Praze https://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ neuvažovat ani v zimě a v létě?

papírové krabice

Jarní a podzimní rovnodennost – s rovnodenností souvisí délka dne a noci, které jsou v tomto období přibližně stejně dlouhé. To je velmi příznivé zejména v situacích, kdy potřebujete mít delší dobu denní světlo, například pro instalaci svítidel. Někteří lidé proto nemají rádi zimu, protože slunce vychází až kolem osmé hodiny ranní a zapadá přibližně v šestnáct hodin, což při stěhování komplikuje některé situace. V tomto směru je ideální léto, ale kvůli vysokým teplotám je lepší se letnímu stěhování vyhnout.

dřevěné bedny na stěhování

Venkovní teploty – jak už bylo řečeno, v létě teploty šplhají i vysoko nad třicet stupňů Celsia, a to je pro fyzicky náročné stěhování velmi nepříjemné. V takové době je lepší plavat v bazénu a ochutnávat zmrzlinu anebo se usídlit v klimatizované místnosti. Fyzické aktivity jsou navíc v letním horku i nebezpečné po zdravotní stránce a někteří lidé, například chronicky nemocní, by se jim měli zcela vyhnout. Stěhování v létě nebude příjemné ani pro stěhovací firmu, a podobné je to i v zimě, kdy teploty zas klesají hluboko pod bod mrazu.

Extrémní vlivy – v průběhu léta často dochází k bouřkovým jevům, které mohou provázet kroupy a silné poryvy větru. Stěhování je za takových podmínek mnohdy i nebezpečné, a musí se kvůli tomu práce přerušit. V zimě se zas na chodnících a silnicích objevuje námraza, a ne vždy jsou komunikace natolik ošetřené, aby tu nedocházelo k nějakým karambolům. Přece jen je jaro nebo podzim v tomto ohledu přívětivější, protože se s bouřkou či s námrazou prakticky nesetkáte.

Posted in:
Articles by
Published: