Bublinová fólie průvodcem vaší dovolené


Víte, že bublinová fólie byla původně zamýšlena jako tapeta na zeď? Když si představíte, že byste si ji vylepili v obýváku, byl by to kýč jako hrom, ale buďme rádi, že se tento „super kýč“ nepřestal vyrábět a dodnes slouží jako balicí a výplňový materiál. Je výhodné mít ji doma navinutou v roli, protože se může hodit pro balení věcí při stěhování, zabalení balíčku anebo jako pomocník při malování pokojů na zakrývání nábytku, oken a dveří. Existuje ale i důvod, kdy si fólii s bublinkami vzít s sebou na dovolenou.

bublinková fólie

Fólie v kempu – někteří lidé tráví svou dovolenou v autokempech. Buď pod stanem, anebo v pronajaté chatce či v mobilním domě. Fólie se tu skvěle uplatní při některých příležitostech. Za prvé ji můžete podložit pod stan a změkčit tím nášlapnou vrstvu. Postupně budou sice bublinky praskat, ale po určitou dobu tu zůstanou a i po popraskání splní polyetylen svou funkci, protože sníží tření mezi stanovou podlážkou a holou zemí, například v případě kořenů, kamenů a tvrdé zeminy.

fólie, nůžky a lepicí páska

Za druhé je fólie skvělým společníkem před stanem, kam můžete odložit obuv a některé předměty, jako jsou stoličky na sezení, čisticí a hygienické potřeby atp. Na fólii před stanem se můžete i posadit, protože má výborné termoizolační vlastnosti. https://www.zive.cz/poradna/jak-spustit-vlastnosti-systemu/sc-20-cq-136024/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1

Za třetí si fólii můžete odnést k ohništi a posadit se tu na ní u večerního táboráku. Nepropálíte si tu vaše polštářky a další oblečení a jestliže jiskry poškodí fólii, není to žádná významná finanční újma.

Za čtvrté – nákupy – na dovolených se často nakupuje v místních obchůdcích se smíšeným zbožím. Vezmete si s sebou tašku a nakoupíte potraviny a nápoje ve skleněných lahvích, ale pokud na nákup jedete na kole, mohou se vám lahve i jiné zboží rozbít nebo pomačkat. Vezměte si s sebou kus fólie a zabalte do ní před odjezdem z obchodu křehké předměty a budete mít jistotu, že se cestou nic nerozbije, a to můžete klidně ujíždět na kole velkou rychlostí přes kořeny a kameny na polní cestě.

Posted in:
Articles by
Published: