Proč raději KLT přepravky, než bedýnky ze dřeva


Dřevo je velmi rozšířená surovina, se kterou lidstvo počítá již tisíce let. Lze z něj vyrobit obrovské množství předmětů počínaje hračkami a konče rodinnými sídly, a jedním z dřevěných výrobků jsou i přepravní bedýnky. Pohodlně do jejich útrob uložíte, co vás napadne, včetně úrody jablek, hrušek, broskví a brambor, a s nimi pak můžete vyrukovat do prodeje v městské tržnici. Bedýnka ze dřeva však není pro tyto účely ideální, časem se zašpiní, posbírá prach a pochytá plísně a hnilobu a brzy se vlivem vody a vlhkosti rozpadne. Životnost bedýnek není dlouhá a musí se proto častěji měnit za nové.

úroda zeleniny

S těmito úskalími počítali i výrobci KLT přepravek, kteří nabídli mnohem lepší řešení, než hrubě opracované dřevo. KLT přepravky jsou zhotovené ze zdravotně nezávadného polypropylenu, a lze do nich ukládat jakékoli potraviny a zemědělské komodity. V čem jsou ještě tyto plastové bedny výhodnější?

Jsou stabilní – jestliže si vyberete přepravky se zářezy, díky nimž se dají postavit na sebe do výšky několika pater, můžete si být jisti, že půjde o velmi stabilní stoh, který se samovolně nezřítí, s čímž si nemůžete být jisti u výrobků ze dřeva.

zralé brambory

Snadno se přenáší – na bočních stranách jsou vyrobené zářezy pro snadné přenášení, které navíc usnadňuje i nízká hmotnost přepravek. Polypropylen je velmi lehký a zároveň dostatečně pevný plast, o tom se můžete přesvědčit i u dalších výrobků ze sortimentu domácích a zejména kuchyňských potřeb.

Barva plastu – KLT přepravky lze zhotovit v různých barvách. Pro zákazníky to znamená, že mohou do přepravek umístit podle příslušného zabarvení i odlišný náklad, a snáze již na první pohled z dálky zjistit, co se nachází uvnitř. Toto je u dřevěných bedýnek takřka vyloučeno, leda že byste je opatřili nátěrem, ale to by se pak negativně projevilo ve zdravotní nezávadnosti.