Kdy bychom do bazénu měli přidat přípravek pH plus


Jedním z parametrů vody v bazénu, který bychom měli sledovat, je i hodnota pH. Ta nám říká, zda je voda příliš kyselá, zásaditá či neutrální. Zde je také dobré znát hodnoty, ve kterých by se mělo pH pohybovat. Ty se většinou udávají od přibližně 6,5 do 7,5.

i průzračná voda může mít špatné pH

Ať už se však snažíme o údržbu sebevíc, je pravděpodobné, že se v průběhu času voda stane právě příliš kyselou nebo zásaditou. Tato změna proběhne nejrychleji v horkých letních dnech, tedy v době, kdy bazén využíváme nejčastěji. Přitom tomu samozřejmě také nepomáhá, a je to jeden z důvodů, proč bychom se měli před vstupem do bazénu osprchovat, byť to doma jen málokdo dodržuje.

V případě, že hodnota klesne pod stanovenou hranici, je vhodné se pokusit ji upravit na správnou hodnotu. K tomu nám slouží přípravek pH plus chlorito.cz, který můžeme koupit v obchodech s bazénovou technikou, a v sezóně mnohdy i v supermarketech. Ten slouží k tomu, aby se pH zvýšilo tak, jak je potřeba.

plavání v bazénu

Je však nutné vědět, kdy bychom jej měli použít. To totiž není ani zdaleka tak jednoduché, jak se zdá. Rozhodně neplatí, že bychom jej tam měli nasypat ve chvíli, kdy naměříme 6,4. Tím bychom totiž snadno mohli vytvořit opačný problém, nehledě na to, že čím méně látek tam dáme, tím lépe pro naši pokožku.

Všeobecně se doporučuje, abychom jej použili ve chvíli, kdy hodnota klesne o více než jeden stupeň pod požadované minimum. V takové chvíli není příliš brzy, ale zase ani pozdě na to, abychom s tím něco udělali nebo abychom se museli přestat koupat.

Přitom bychom měli postupovat přesně podle návodu k danému přípravku. Každá firma má totiž poněkud jiné dávkování, dané lehce rozdílným složením. Nelze tedy paušálně říci, kolik jej bude potřeba. Rozhodně však platí, že méně je více. Neměli bychom to tedy příliš přehánět. Přeci jen, není to zrovna nejzdravější, zvláště když se v tom chceme koupat.

Posted in:
Articles by
Published: