Elektro revize vám možná zachrání život

Internetem se šíří různé ankety a některé z nich věnují pozornost nejoblíbenější profesi. Lidé tu většinou volí hasiče a zdravotníky, kteří vykonávají nesnadnou práci a zachraňují lidem životy. Tento postup je celkem logický, protože život je to nejcennější, co máme, a nebude vám nic platné miliardové konto, pokud vás dva zaměstnanci pohřební služby vynesou z vašeho domu na poslední cestu do krematoria.

elektrické zásuvky

Tímto jsme vám jen chtěli naznačit, že existují i jiné profese, co lidem mohou zachránit život. Sice třeba docela nenápadně, ale může to mít dohru v budoucnu, kdy si uvědomíte, že nebýt toho a toho, tak byste už tady nebyli…

Co dokáže „pouhá“ elektro revize

Elektro revize je činnost, kterou provádí certifikovaný elektrikář. Ten dobře zná nebezpečí, která se vyskytují v domácnostech buď vinou zanedbání a podceňování jistých situací, anebo čistě z neznalosti. Nejsme zkrátka každý profesionální elektrikář, a nemůžete očekávat od klavírního virtuóza, že bude mistrně provádět i elektrikářské práce v obývacím pokoji.

zásuvka s vypínačem

Závady na spotřebičích a svítidlech – některé závady tohoto typu mohou být skryté, vy si jich nevšimnete a v jistých situacích vás mohou usmrtit. Například poškozené objímky žárovek, kryty svítidel, uvolněné kryty kontaktů na svorkách, vadné vypínače, probíjející spotřebiče atp.

Přívodní a prodlužovací šňůry – bytovým zabijákem se může stát i zcela nová prodlužovací šňůra, kterou sevřete pod dveřmi na balkon. Tím se obnaží izolace na vodičích a ze šňůry se stane smrtící jedovatá kobra, která vás uštkne ve chvíli, kdy si na ni stoupnete bosou nohou. Pot na chodidlech je slaný a slaná voda je perfektní vodič elektřiny.

Dětské zásuvky – elektrikář vás také může upozornit na to, že v dětském pokoji by měly být ve všech zásuvkách umístěné ochranné záslepky, aby si všetečné děti nezaměňovaly zásuvku s hracím koutkem. U velmi malých dětí se vyplatí zaslepit všechny zásuvky v bytě, které jsou v jejich dosahu, tedy cca do výšky jednoho metru.

Posted in:
Articles by
Published: